Про проведення національного етапу Міжнародного турніру юних натуралістів
Про проведення національного етапу Міжнародного турніру юних натуралістів
У Рік дитячої творчості в Україні (Указ Президента України від 28 грудня 2012 року № 756/2012) та на виконання Державної цільової програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року (постанова Кабінету Міністрів України №785 від 27.11.2010) Національний еколого-натуралістичний центр МОН України протягом 2013-2014 р.р. оголошує про проведення національного етапу Міжнародного турніру юних натуралістів (положення про проведення турніру додається). Міжнародний турнір юних натуралістів (далі - Турнір) - це командне змагання учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у вмінні вирішувати дослідницькі природничо-наукові проблеми, переконливо представляти свої рішення та відстоювати їх у наукових дискусіях - наукових боях. Турнір проводиться з 2012 року в Російській Федерації. Організаторами виступають Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова, Московський фізико-технічний інститут, Московський державний технічний університет ім. М.Е. Баумана, Національний дослідний ядерний університет «Московський інженерно-фізичний інститут» та журнал «Потенціал» Організація національного етапу Міжнародного турніру юних натуралістів в Україні покладається на Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України. За результатами національного етапу одна команда здобуде право представляти Україну на Міжнародному турнірі. Учасниками Турніру є команди учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 16 років. До складу команди входять 6 учнів та два керівника. Для участі у заочному етапі необхідно зареєструватися в режимі он-лайн на сайті nenc.gov.ua. Координатор проекту від НЕНЦ: Пустильник Наталія Володимирівна (тел. 0(44) 430-04-91, моб. 0679491756). Детальна інформація про умови участі у заході - на сайті: www.nenc.gov.ua.
Директор НЕНЦ В.В. Вербицький
ЗАТВЕРДЖЕНО»
Директор Національного
еколого-натуралістичного
центру учнівської молоді
В.В. Вербицький
_____________________
від «21» 10 2013 р.
Положення про проведення Національного туру Міжнародного турніру юних натуралістів
І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
1.1. Міжнародний турнір юних натуралістів (далі - Турнір) - це командне змагання учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у вмінні вирішувати дослідницькі природничо-наукові проблеми, переконливо представляти свої рішення та відстоювати їх у наукових дискусіях - наукових боях. Турнір проводиться з 2012 року в Російській Федерації. Організаторами виступають Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова, Московський фізико-технічний інститут, Московський державний технічний університет ім. М.Е. Баумана, Національний дослідний ядерний університет «Московський інженерно-фізичний інститут» та журнал «Потенціал».
1.2. Турнір проводиться з метою пошуку та підтримки талановитої молоді, розвитку творчих здібностей школярів, що виявляють стійкий інтерес до занять наукою.
1.3. Організація Національного туру Міжнародного турніру юних натуралістів в Україні покладається на Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. За результатами Національного етапу одна команда здобуде право представляти Україну на Міжнародному етапі Турніру.
ІІ. ЕТАПИ ТУРНІРУ
2.1. Національний тур складається із заочного та очного етапів.
- Всеукраїнський заочний етап - проводиться з 1 листопада по 31 грудня 2013 року. Заочний етап є відбірковим для очного етапу.
- Всеукраїнський очний етап - проводиться у м. Києві на базі НЕНЦ орієнтовно у березні 2014 року.
2.2. Міжнародний етап - проводиться в очній формі у вигляді Міжнародного Турніру в період з 26 квітня по 4 травня 2014 року.
Увага! Робоча мова Міжнародного етапу - англійська.
2.3. Розклад проведення Турніру: Всеукраїнський заочний етап: 1 листопада - 31 грудня 2013
Публікація завдань заочного етапу на сайті НЕНЦ 1 листопада
Реєстрація 1 листопада - 1 грудня 2013
Прийом відповідей 1 грудня - 31 грудня 2013
Публікація результатів 20 січня 2014
Всеукраїнський очний етап
Публікація завдань очного етапу на сайті НЕНЦ 20 січня 2014
Всеукраїнський Турнір березень 2014
Міжнародний етап 26 квітня - 4 травня 2014
ІІІ. УЧАСНИКИ ТУРНІРУ
3.1. Учасниками Турніру є команди учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 16 років (вік учасника на момент проведення Міжнародного етапу Турніру не повинен бути більше 16 років).
3.2. Команди складаються з шести учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Кожен навчальний заклад може представляти лише одну команду.
3.3.Склад команди не може бути змінений під час проведення національного етапу Турніру. Команда очолюється капітаном, який є офіційним представником команди під час Турніру.
3.4. Команда супроводжується двома керівниками віком не молодші 18 років. Один із керівників є офіційним керівником команди. Другий керівник може входити до складу Журі під час наукових боїв.
3.5. Офіційний керівник команди: веде переписку і спілкуються з організаційними структурами Турніру з усіх питань, пов'язаних з участю команди в Турнірі; відповідає за оформлення пакету документів, необхідного для участі команди в Турнірі.
ІV . ЗАВДАННЯ ТУРНІРУ
4.1. Основні завдання
Завдання теоретичного та експериментального характеру з природничих дисциплін. Завдання розробляться Міжнародним оргкомітетом турніру і надаються організаторам проведення національного етапу турніру.
Список основних завдань заочного етапу публікується на сайті НЕНЦ з 1 листопада 2013 року. Список основних завдань очного етапу публікується на сайті НЕНЦ з 20 січня 2013 року.
4.2. Додаткові завдання
Додаткові завдання не публікуються завчасно на сайті, а видаються командам безпосередньо під час проведення наукових боїв.
V. ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЗАОЧНОГО ЕТАПУ ТУРНІРУ
5.1. Всеукраїнський заочний етап Національного туру.
5.1.1. Всеукраїнський заочний етап є першим етапом Національного туру і проводиться в заочній формі у вигляді Всеукраїнського заочного конкурсу (далі - ЗК).
5.1.2. Заочний конкурс проводиться з 1 листопада по 31 грудня 2013 року.
5.2. Порядок участі команд в ЗК
5.2.1. Порядок участі команд заявочно-реєстраційний.
5.2.2. Для участі команди в ЗК необхідно:
- Заповнити електронну реєстраційну форму на сайті НЕНЦ. Команда, яка виконала реєстрацію стає офіційним учасником ЗК. Після її заповнення команді присвоюється ідентифікаційний номер (ID), який надалі буде використовуватися в усіх офіційних бланках і протоколах. Ідентифікаційний номер висилається на електронну адресу команди разом з офіційним підтвердженням про участь в Турнірі.
- Виповнити умови оформлення командних рішень завдань ЗК.
5.3. Завдання ЗК
5.3.1. Учасникам пропонуються завдання двох типів, частина яких є завданнями Всеукраїнського очного етапу та Міжнародного етапу Турніру. Завдання ЗК є кваліфікаційними завданнями для участі у Всеукраїнському очному етапі.
- Завдання типу А - завдання для рішення.
- Завдання типу В - завдання для опанування - це презентації, які є компіляцією реальних доповідей, представлених учасниками попереднього заочного конкурсу Турніру юних натуралістів-2012.
5.3.2. Завдання заочного етапу публікуються на сайті НЕНЦ в день відкриття реєстрації - 1 листопада 2013 року.
5.4. Порядок представлення рішень та їх зміст
5.4.1. Учасники команди працюють над виконанням завдань ЗК колективно. При цьому вони можуть використовувати всі доступні джерела інформації, користуватися допомогою наукових консультантів, батьків, інших осіб, які можуть надати допомогу.
5.4.2. Рішення кожного завдання типу А має бути представлене у вигляді PowerPoint презентації, до якої можуть входити фрагменти відеокліпів, аудиозаписів, а також рисунки і фотографії, креслення і діаграми, текстові та інші фрагменти. Все, що стосується рішення даного завдання, повинно бути розміщене в окремій папці, розмір якої не повинен перевищувати 10 Мб.
Назва папки, яка містить рішення одного завдання типу А повинна мати вигляд:
2014_ID_N, де ID - ідентифікаційний номер команди, N - номер завдання в списку завдань ЗК. Загалом таких папок може бути до шести штук - по числу вирішених командою завдань.
5.4.3. Рішення кожного завдання типу В повинно бути представлене у вигляді текстового документу (2014_ID.doc або 2014_ID.docx ). Обсяг матеріалу, що відноситься до опанування однієї доповіді не повинен перевищувати 2-х сторінок стандартного тексту.
5.4.4. Усі виконані командою завдання (від однієї до шести папок з рішеннями завдань типу А і один або два файли з рішеннями завдань типу В) повинні бути розміщені в одній папці з назвою 2014_ID.
5.4.5. Відправка рішень на розсуд Журі.
Папку 2014_ID потрібно заархівувати (2014_ID.rar або 2014_ID.zip ) і, ОБОВ'ЯЗКОВО захистивши паролем, розмістити в Інтернеті на файлообміннику (наприклад, Яндекс Диск).
На адресу НЕНЦ (nenc@gov.ua) потрібно висилати лише посилання на цей ресурс і пароль для розархівації файлу.
Не слід висилати на адресу НЕНЦ рішення завдань у вигляді додатків до листа - вони не будуть розглядатися.
5.4.6. Рішення повинні бути виконані українською або російською мовою.
5.4.7. Командні рішення завдань ЗК приймаються до розгляду з 1 по 31 грудня 2013.
5.4.8. Не приймаються до розгляду матеріали, вислані на адресу НЕНЦ, якщо командою не виконані умови реєстрації (пункт 5.2.).
5.5. Оцінка рішень
5.5.1. Оцінка виконаних завдань ЗК:
Параметри, що підлягають оцінці Мах сума балів
1 Змістовна частина рішення турнірного завдання типу А:
Правильність вибору шляхів вирішення проблеми, розумна побудова моделей, наявність теоретичних і експериментальних доказів, аргументованість і глибина висновків. 10 15
Якість оформлення презентації до завдань типу А.
Презентація повинна відповідати суті рішення завдання. У неї не повинні бути включені матеріали, що не відносяться до вирішення завдання. 5
2 Формулювання завдання №1 - «Придумай сам». Особливо високо оцінюється формулювання експериментального завдання. Найкращі завдання включається до списку турнірних завдань наступного року.
Примітка: формулювання завдання оцінюється незалежно від представленого (або не представленого) рішення. 10
3 Опанування однієї із запропонованих доповідей: кількість і якість питань по змісту доповіді, глибина і об'єктивність аналізу розглянутої доповіді. 10
Максимальна сума балів: 120
5.5.2. Підсумкова таблиця з оцінками за виконання командами завдань ЗК розміщується на сайті НЕНЦ 20 січня 2014 року. У підсумкову таблицю не включаються команди, сума балів яких за виконання завдань ЗК менше 20 балів.
5.5.3. На адресу команди оцінки не висилаються.
5.6. Переможці ЗК
5.6.1. Дев'ять команд-учасниць, які за результатами набрали найбільшу кількість балів, визнаються переможцями ЗК і запрошуються до участі у Всеукраїнському очному етапі Турніру.
VI. ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОЧНОГО ЕТАПУ
6.1. Всеукраїнський очний етап
6.1.1. Всеукраїнський очний етап є другим етапом Національного туру.
6.1.2. Очний етап проводиться орієнтовно в березні 2014 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
6.1.3. За підсумками очного етапу найкраща команда здобуде право представляти Україну на Міжнародному турнірі юних натуралістів, який відбудеться 26 квітня - 4 травня 2014 року в Росії.
6.2. Правила участі
6.2.1. В очному турі беруть участь на добровільній основі 9 команд, що мають найкращі показники за підсумками заочного колективного конкурсу. Список команд затверджений Оргкомітетом Турніру за поданням Журі турніру.
6.3. Порядок проведення очного етапу
6.3.1. Очний етап складаються з:
- Презентації команд-учасників.
- Виступів команд на наукових боях.
- Церемонії нагородження переможців.
6.4. Форма проведення
6.4.1. Очні змагання команд проводяться у формі наукових дискусій (боїв) у трьох групах по три команди. У разі неможливості або недоцільності розподілу команд по групах в три команди, проводиться розподіл частини команд по групах в чотири або дві команди.
6.4.2. Розподіл команд по групах проводиться за жеребкуванням.
6.4.3. Кожна команда бере участь у трьох наукових боях за завданнями очного етапу, розміщених на сайті НЕНЦ 20 січня 2013 року - після завершення заочного колективного конкурсу.
6.4.4. За підсумками наукових боїв три найкращі команди змагаються за звання переможця в фінальному науковому бою за завданнями, які видаються командам безпосередньо під час проведення цього наукового бою.
6.4.5. У кожному бою, що складається з трьох дій, беруть участь три команди, які по черзі виконують ролі Доповідача, Опонента і Рецензента в порядку, визначеному жеребкуванням.
6.4.6. Офіційним представником команди на науковому бою є капітан команди. Він оголошує виступаючих та інші дії команди.
6.4.7. Наставники команди можуть бути присутніми на науковому бою тільки в якості глядачів.
6.4.8. Типовий регламент наукового бою дано в пункті 6.7.
6.5. Журі
6.5.1. До складу Журі наукового бою в кожній групі входять два або три незалежні експерти і один або два наставника з числа команд, що не входять в дану групу. Один з незалежних експертів призначається Ведучим наукового бою.
6.5.2. Журі оцінює виступи команд за 10-ти бальною шкалою. Оцінки, виставлені членами Журі, за певними правилами переводяться в залікові бали команди. Правила розрахунку залікових балів команди викладені в пункті 6.10. У них передбачені штрафні санкції , які застосовуються щодо команди доповідача при перевищенні допустимої кількості відмов команди від представлення доповіді.
6.6. Переможці та призери очного етапу Національного туру
6.6.1. За результатами фінального наукового бою одна команда визнаються переможцем Національного туру та представлятиме Україну на Міжнародному етапі Турніру в Росії.
6.6.2. Дві команди, що вийшли до фіналу Турніру, нагороджуються Дипломами другого та третього ступенів.
6.6.3. Решта команд отримають Дипломи фіналістів Всеукраїнського Турніру юних натуралістів.
6.7. Представлення команд
6.7.1. На церемонії відкриття очного етапу кожна команда виступає з Представленням.
6.7.2. Форма Представлення команди довільна. У ньому можуть брати участь керівники команд.
6.7.3. Тривалість Представлення - не більше 3-х хвилин.
6.7.4. Перевищення тривалості Представлення тягне за собою застосування штрафних санкцій.
6.8. Типовий регламент наукового бою
6.8.1. Науковий бій
6.8.1.1. Науковий бій - це очна зустріч трьох команд, на якій в дискусійній формі обговорюються представлені командами рішення турнірних завдань.
6.8.1.2. Перед початком наукового бою Журі і команди представляються один одному.
6.8.1.3. У ході наукового бою члени команди спілкуються тільки один з одним. Їм не дозволяється користуватися мобільним зв'язком та Інтернетом. У разі необхідності, організатори Турніру надають командам ноутбуки та іншу техніку.
6.8.1.4. Науковий бій проводиться в три дії. У кожній дії, команда виконує одну з трьох ролей: Доповідач, Опонент, Рецензент.
6.8.1.5. Зміна ролей команд у наукових боях проводиться в наступному порядку:
Дія 1 Дія 2 Дія 3
Команда №1 Rep Rev Opp
Команда №2 Opp Rep Rev
Команда №3 Rev Opp Rep
Тут: Rep - Доповідач, Opp - Опонент, Rev - Рецензент
6.8.1.6. Від імені команд Доповідача, Опонента або Рецензента може виступати один з членів відповідної команди, інші члени команд можуть допомагати виступаючим, надаючи їм технічну підтримку, передаючи записки із зауваженнями і, з дозволу Ведучого бою, виступати з місця з короткими коментарями.
6.8.1.7. Керівники команд, вільні від участі в роботі Журі, можуть бути спостерігачами на наукових боях . Вони не мають права втручатися в роботу Журі і в дії команд протягом всього наукового бою.
6.8.1.8. Наукові бої можуть проводитися в групах з 2-х команд. У цьому випадку науковий бій проводиться в дві дії. У першій дії, одна команда виступає в ролі Доповідача, а друга команда ділиться на дві незалежні частини: одна частина виступає в ролі Опонента, інша - в ролі Рецензента. У другій дії команди міняються ролями.
Зміна ролей команд в такому науковому бою проводиться в наступному порядку:
Дія 1 Дія 2
Команда №1 Rep Opp, Rev
Команда №2 Opp, Rev Rep
6.8.2. Обмеження на кількість виступів
6.8.2.1. Протягом одного наукового бою (відбіркового або фінального) учасник команди може виступати тільки в одній ролі, тобто бути доповідачем, або опонентом, або рецензентом .
6.8.2.2. У відбіркових наукових боях учасник команди в цілому може виступити в ролях доповідача, опонента або рецензента тільки по одному разу.
6.8.2.3. У відбірковому бою за завданням «Придумай сам» і у фінальному науковому бою учасник команди може виступити в будь-якій ролі.
6.8.2.4. Порушення обмежень на кількість виступів тягне за собою застосування штрафних санкцій.
6.8.3. Правила Виклику і Відмови
6.8.3.1. Всі завдання, що обговорюються на одному науковому бій повинні бути різними.
6.8.3.2. У відбіркових наукових боях Опонент може викликати Доповідача на будь-яке завдання, винесене на даний бій, за винятком тих завдань, які:
a) команда Доповідача доповідала раніше (у попередніх наукових боях);
b) команда Опонента доповідала раніше;
c) команда Доповідача опонувала раніше;
d) команда Опонента опонувала раніше.
6.8.3.3. Доповідач може відхилити Виклик. Це називається Відмовою, яка фіксується в протоколах наукового бою. У разі Відмови відбувається новий Виклик.
6.8.3.4. Допускається Виклик на завдання, за якими був раніше зафіксована Відмова.
6.8.3.5. У ситуації, коли Виклик виявився неможливим, проводиться послідовне зняття обмежень на Виклик в наступному порядку: d , c , b , a.
6.8.3.6. Допустима кількість Відмов у наукових боях завданнями дорівнює чотирьом.
6.8.3.7. Перевищення кількості Відмов понад допустиму норму тягне за собою застосування штрафних санкцій.
6.8.4. Типовий Регламент однієї дії
6.8.4.1. За типовим регламентом проводяться дії на відбіркових наукових боях. № Зміст Тривалість
1 Процедура Виклику 2 хвилини
2 Підготовка доповіді 3 хвилини
3 Виступ Доповідача 8 хвилин
4 Уточнюючі питання Опонента до Доповідача 3 хвилини
5 Підготовка Опонента до виступу 3 хвилини
6 Виступ Опонента 4 хвилини
7 Полеміка Доповідача з Опонентом 5 хвилин
8 Заключне слово Опонента 1 хвилина
9 Уточнюючі питання Рецензента Доповідачу і Опоненту 2 хвилини
10 Підготовка Рецензента до виступу 2 хвилини
11 Виступ Рецензента 3 хвилини
12 Полеміка Рецензента з Доповідачем і Опонентом 3 хвилини
13 Заключне слово Доповідача 1 хвилина
14 Уточнюючі питання Журі до виступаючих 5 хвилин
15 Оцінки Журі 3 хвилини
16 Виступ членів Журі 4 хвилини
17 Підведення підсумків дії 1 хвилина
18 Перерва 10 хвилин
Тривалість однієї дії без перерви (приблизно) 50 хвилин
Тривалість 3-х командного бою з двома перервами (приблизно) 3 години
Тривалість 2-х командного бою з однією перервою (приблизно) 2 години
6.8.4.2. У фінальному відбірковому бою за додатковим завданням послідовний виклик всіх команд проводиться на початку наукового бою (п.1). На процедуру виклику відводиться 6 хвилин.
На виконання командами завдань (п.2 - підготовка до доповіді) відводиться 45 хвилин.
6.8.4.3. У відбірковому науковому бою за завданням «Придумай сам» відсутня процедура виклику (п.1).
Підготовка команди до доповіді (п.2) - 1 хвилина.
6.8.4.4. У 2-х командному науковому бою в п.5 (підготовка Опонента до виступу) команда Опонента ділиться на дві незалежні частини, одна з яких продовжує виконувати роль Опонента, а інша - стає Рецензентом.
6.8.5. Зміст виступів учасників команд
6.8.5.1. Доповідач представляє командне рішення задачі в усній формі. Доповідь повинна містити постановку задачі, основні ідеї та методи рішення, включаючи опис спостережень і експериментів, а також чітко сформульовані висновки. Доповідь супроводжується PowerPoint презентацією. Всі основні моменти доповіді повинні бути наочно представлені у вигляді таблиць, графіків, математичних формул, фото- і відеоматеріалів і т.п.
6.8.5.2. Опонент виступає з конструктивною критикою рішення, представленого доповідачем, а також змісту і форми доповіді. У його виступі повинні бути відзначені можливі неточності і помилки в розумінні доповідачем сутності проблеми і в запропонованому ним рішенні. Опоненту слід відзначити позитивні моменти у виступі доповідача. Опонент повинен висловити згоду або незгоду з висновками доповіді. Виступ опонента не повинно зводитися до викладу власного розв'язання задачі. Опонент ініціює дискусію з Доповідачем.
6.8.5.3. Рецензент у своєму виступі дає короткі оцінки виступам доповідача і опонента, зазначаючи в них позитивні моменти, а також можливі недоліки та упущення. Рецензент ініціює дискусію з Доповідачем і Опонентом
6.8.6. Підсумки наукового бою
За підсумками наукового бою з урахуванням штрафних санкцій визначаються залікові параметри кожної команди:
SP - сума балів команди в науковому бою.
W - ознака перемоги команди в науковому бою (1 або 0).
6.9. Правила розподілу команд по групах наукових боїв
6.9.1. Розподіл команд для участі у відбіркових наукових боях проводиться за жеребкуванням. Кожен капітан витягуватиме номер команди ,який надалі буде замінений на ID команди.
6.9.2. Жеребкування проводиться на відкритті Турніру. Жеребкування забезпечує такий розподіл команд по групах, при якому:
a) Жодна команда не зустрічається з іншою командою у всіх відбіркових наукових боях більше одного разу.
b) Кожна команда щоразу переходить у групу, суддівство в якій здійснює інша бригада експертів.
c) Організаційний Комітет відповідного етапу Турніру своїм рішенням може ввести додаткові правила жеребкування, що виключають потрапляння в одну групу деяких команд.
6.9.3. У наведеній нижче таблиці порядок виступу команд (Доповідач - Опонент - Рецензент) відповідає рядку даної групи.
6.9.4. Схема розподілу 9 команд-учасників по групах, в якій числа - номери команд, які вони отримали на жеребкуванні:
Група А Група В Група С
НБ №1 1 4 7 2 5 8 3 6 9
НБ №2 7 3 6 8 1 4 9 2 5
НБ №3 5 7 2 6 8 3 4 9 1
Журі 8 9 1 3 2 7 6 5 4
НБ - науковий бій
6.9.5. У фінальному науковому бою беруть участь три команди і їх ролі в першій дії слідують в порядку (3 2 1).
6.10. Обчислення залікових параметрів команди під час очного етапу
6.10.1. Оцінці підлягають:
- Представлення команди на церемонії відкриття очного етапу;
- Виступ команди в ролі Доповідача на науковому бою;
- Виступ команди в ролі Опонента на науковому бою;
- Виступ команди в ролі Рецензента на науковому бою.
6.10.2. Кожен член групи Журі оцінює виступи команд виставленням цілочисельних оцінок (G):
- У конкурсі Представлень - від 1 до 10.
- За доповідь на науковому бою - від 1 до 30.
- За опанування - від 1 до 20.
- За рецензування - від 1 до 10.
Оцінка за виступ на одному науковому бою дорівнює сумі трьох оцінок за доповідь, опанування і рецензування.
6.10.3. Середній бал (P)
Середній бал за Представлення дорівнює середньому арифметичному всіх оцінок Журі.
Середній бал за науковий бій дорівнює середньому арифметичному всіх оцінок Журі за виступ.
Команда, яка за сумою середнього балу за Представлення та за всі три наукових бої, набрала найбільшу кількість балів визнається переможцем у своїй групі.
6.11. Штрафні санкції
6.11.1. Порушення кількості Відмов.
За перевищення кількості Відмов з даного типу завдань середній бал команди за науковий бій, на якому зафіксована Відмова, зменшується. Якщо сумарна кількість Відмов команди в усіх наукових боях за даним типом завдань перевищила допустиме значення на одиницю, то середній бал команди в цьому науковому бій зменшується на 10%; на 20% - якщо перевищення дорівнює двом; на 30% - якщо перевищення дорівнює трьом; і так далі.
Якщо в даному науковому бою не була зафіксована Відмова, то середній бал команди не зменшується, якщо навіть сумарна кількість Відмов у попередніх боях перевищує допустиму кількість Відмов.
Повторна Відмова від конкретного завдання не тягне за собою застосування штрафних санкцій.
6.11.2. Порушення в кількості виступів.
До такого типу порушень відносяться:
a) Перевищення кількості виступів одного учасника команди на даному науковому бою. У даному науковому бою один учасник може виступити тільки в одній ролі (Доповідач, Опонент або Рецензент). Виступив у двох ролях - одне порушення. Виступив у трьох ролях - два порушення.
b) Перевищення сумарної кількості виступів одного учасника команди в одній ролі на всіх наукових боях. У всіх наукових боях (крім фінального наукового бою) один учасник може виступити в одній ролі тільки один раз.
Кількість таких порушень підсумовується після кожного наукового бою.
Сумарний бал команди за науковий бій, в якому зафіксовано такого типу порушення, зменшується: на 10 % - якщо це перше порушення; на 20% - якщо це друге порушення; на 30 % - якщо це третє за рахунком порушення ; і так далі.
6.11.3. Підсумовування штрафів.
Штрафи за порушення, описані в пунктах 6.11.1. і 6.11.2., нараховуються незалежно один від одного і підсумовуються, якщо допущені командою в одному науковому бою. Джерелео:http://nenc.gov.ua/2091.html