Всеукраїнський конкурс-огляд на кращу екологічну стежку.
1. Загальні положення
З метою активізації навчальної і пропагандистської роботи з питань охорони природи, створення умов для виховання екологічно грамотної поведінки людини в навколишньому середовищі Український державний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти України та Українське товариство охорони природи оголошують конкурс-огляд на кращу навчальну екологічну стежку. Конкурс проводиться з 15.04. по 15.11 щорічно.
2. Мета і завдання конкурсу-огляду
Пропаганда різних форм екологічної освіти в природі.
Виявлення кращого досвіду організації роботи на екологічних стежках та подальше розповсюдження цього напрямку роботи в школах, позашкільних закладах освіти.
Привернути увагу місцевих органів влади на необхідність співпраці із закладами освіти в природоохоронному напрямку.
3. Учасники конкурсу-огляду
До участі в конкурсі-огляду залучаються заклади освіти: загальноосвітні та неповні середні школи, школи-інтернати, ліцеї, гімназії, професійно-технічні училища, технікуми, еколого-натуралістичні центри, станції юних натуралістів, Будинки і Палаци школярів, де створені та діють екологічні навчально-пізнавальні стежки.
Основні показники конкурсу огляду:
· організаційна робота на стежці. Оформлення стежки. Утримання стежки в належному стані, наявність цікавих екскурсійних об'єктів, їх опис.
· навчально-виховна робота на стежці.
· масова агітаційна та пропагандистська робота на стежці.
· практична природоохоронна робота. Проведена на стежці або поруч з нею.
4. Керівництво конкурсом-оглядом
Керівництво конкурсом-оглядом, підведення підсумків та визначення переможців здійснює оргкомітет, створений з представників Міністерства освіти, Українського державного еколого-натуралістичного центру, Українського товариства охорони природи.
5. Підведення підсумків та нагородження переможців
Учасники конкурсу надсилають на адресу оргкомітету Паспорт на екологічну стежку, а також оформлені альбоми, звіти, розгортки або в іншому вигляді розкривають зміст роботи на екологічній стежці. Кожна робота повинна супроводжуватись схемами, фотографіями, слайдами, відеокасетами та іншим ілюстрованим матеріалом, який би повніше розкривав роботу на екологічній стежці.