Пятница, 29.03.2024, 17:05

Приветствую Вас Гость | RSS

Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділів
Мои статьи [494]
Пошук
РЦДЮТ
Директор РЦДЮТ
:
Директор РЦДЮТ
ПЕЛЫХ
Маргарита Эдуардовна

Телефон 


(06272) 94-5-76









Наші відвідувачі
Locations of visitors to this page
Посилання






Хмаринка тегів
Відео
Виставкова зала

Выставка работ юных флористов  в выставочном зале РЦДЮТ

Выставка детского рисунка
 "ДЕТСКИЕ КРАСКИ ДОНЕТЧИНЫ"


Выставка ОРИГАМИ


Главная » Статьи » Мои статьи

Про підсумки районного туру фестивалю-конкурсу народно - патріотічної пісні «Україно - зоре моя! »

Відповідно до Плану міжнародніх та всеукраїнських очно - заочних масових заходів з учнівською та студентською молоддю на 2013 рік, в рік, який проголошений Президентом України В.Ф.Януковичем роком дитячої творчості  18 жовтня 2013 р . на базі сценічного майданчика районного клубу - музею «Бересток» за ініціатівою та спільно з Костянтінівськім районним центром дитячої и юнацької творчості відбувся районний тур Всеукраїнського фестивалю - конкурсу народно - патріотічної пісні «Україно - зоре моя ! ».

     У районному турі Всеукраїнського фестивалю - конкурсу народно - патріотічної пісні «Україно - зоре моя !» Взяли участь 17 творчих учнівській колективів з 17 навчальніх закладів Костянтінівського району

Учнівськські фольклорні колективи відповідно до Положення про конурс-фестиваль повинні були представити на конкурс по одній український народній пісні патріотичного спрямування . Конкурсну програму оцінювало компетентне журі у такому складі:

       Голова журі - заступник Голови Костянтинівської районної державної адміністрації Н.Н.Тімофеева ;

Заступник голови - начальник відділу освіти Костянтинівської районної державної адміністрації О.М.Воронцова

Члени журі:

Директор Костянтинівського районного центру дитячої та юнацької творчості - М.Е.Пелих ;

Вчитель- методист, спеціаліст вищої категорії, вчитель музичного мистецтва Кіндратівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Кущенко Е.Б. ;

Вчитель музичного мистецтва, директор Марківської СШ – О.М.Фартушна ;

Вчитель музичного мистецтва, заступник директора з виховної роботи Новодмитрівського аграрного ліцею Ж.В.Толоконнікова

 

Журі відзначило високий вокально-виконавський рівень учасників , збільшення кількісного складу колективів , наявність справжніх народних костюмів , відповідність репертуару віковим особливостям виконавців, його соціально -педагогічну і високо художню спрямованість.

       Практично всі дитячі вокальні колективи продемонстрували високий та достатній рівень виконавчої майстерності (володіння народної манерою співу, народної хореографією , специфікою «гри » пісні ) , сценічну культуру , артистичність , справжню захопленість народною музикою .

Разом з тим журі відзначило й недоліки у деяких колективів: слабку вокальну, постановочну роботу і музичний супровід творів, низький рівень володіння особливостями лексики Донецького регіону , невідповідність стилю, жанру твору формам його сценічного втілення , наявність стилізованих костюмів , які невідповідали певним музично - етнографічним зонам Донеччини .

У число лауреатів та дипломантів вийшли більше половини учасників конкурсу - фестивалю , що свідчить про досить високий рівень підготовки конкурсантів. Переможцем конкурсу журі одноголосно визначило вокальний колектив Марківської загальноосвітньої школи (керівник колективу – О.М.Фартушна)

Разом з тим , не вийшло повноцінної конкурсної ситуації внаслідок ряду об'єктивних причин: відсутність фахівців - вокалістів – народників, які могли б на відповідному рівні підготувати дитячі колективи до виступу ( не передбачені шкільним штатним розписом) ; широке творче трактування педагогами умов і положення конкурсу.

Якщо якість підготовки конкурсантів у школах, де працюють висококваліфіковані вчителі музичного мистецтва та керівники вокальних гуртків районного центру дитячої та юнацької творчості було стабільно середнім і високим (що свідчить про сформованість критеріїв оцінки у керівників гуртків та вчителів музичного мистецтва) , то в деяких учнівських вокальних колективах, які готувалися до виступу фахівцями з інших педагогічних спеціальностей (педагогами-організаторами, вчителями української мови, тощо) , навіть за наявності яскравих вокальних даних у дітей, сюжетної драматизації художніх образів виконуваної пісні , наявності яскравих сценічних костюмів і численності учасників , недоліки педагогічної роботи не дозволили конкурсантам зайняти високі позиції і посісти високі місця за підсумками конкурсу.

Тому журі відзначає, що в цьому році конкурс не став конкурсом яскравих індивідуальностей (не відкрив , як хотілося б , нові імена юних виконавців народної пісні), а лише вкотре продемонстрував перевагу і дієвість освітньої ланки , вірність обраних загальноосвітніми школами методик навчання співу , і т.д.

У перспективі важливо вирівнювати цей дисбаланс між « освітнім » і « самодіяльним » крилом фестивалю- конкурсу.

За оцінками журі , в перспективі необхідно урізноманітнити програму конкурсу участю колективів малих ансамблевих форм ( дуетів , тріо , квартетів) . Керівникам вокальних колективів, які прагнуть до яскравої сценічної інсценізації образів виконуваної пісні необхідно пам'ятати про те , що професійний підхід до розташування учасників дитячого вокального ансамблю ( по партіях і « голосам » ) є апріорним і головне , в оцінці виступу є якість інтоніровкі , баланс між звучанням « партій».

Тим не менш, цей конкурс- фестиваль покликаний формувати і розвивати традиції народно - пісенного мистецтва в Донецькій області , консолідувати професійні сили Донбасу у справі відродження духовності та зміцнення національної самосвідомості підростаючого покоління.

Сподіваємося, що довгострокова реалізація на самих східних рубежах України проектів підтримки народної творчості послужить оплотом , а також потужним стимулом розвитку професійного мистецтва, кадрового потенціалу, формування нових культурних традицій в Костянтинівському районі та на Донбасі в цілому.

Реалізація таких творчих проектів спрямована на вирішення головного стратегічного завдання : Донецька область може і повинна стати форпостом національної культури та державності в Східному регіоні України .

Тільки спільними зусиллями ми зможемо перешкодити втраті істинних наших коренів, протистояти непрофесіоналізму, засиллю низькопробної масової культури и втручанню в справу виховання підростаючого покоління деструктивних сил, які приховуючись під шляхетними намірами виховання патріотизму, намагаються переписати історію нашої країни, нашого народу.

Категория: Мои статьи | Добавил: wolkan (19.10.2013)
Просмотров: 608 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Пропонуємо

Оцініть наш сайт
Наше опитування
Какой кружок вы хотели бы записать своего ребенка
Всего ответов: 184
Проверка ТИЦ
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

ПРОЕКТИ:




«Діти світу, візьміться за руки!»


Птах 2011 року

СИНИЦЯ БЛАКИТНА



Знаменні дати
Праздники Украины
Погода
Константиновка 
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтов - uCoz