Шлях до високої екологічної культури лежить через ефективну екологічну освіту і виховання, яка на порозі третього тисячоліття стала необхідною складовою гармонійного, екологічного безпечного розвитку. Особлива роль в екологічному вихованні належить учнівським екологічним агітбригадам, юним аматорам – захисникам природи.
17 березня 2018 року у м. Краматорськ відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад «Земля – наш спільний дім», у якому взяло участь 12 команд, тематика виступів – «Раціональне використання природних ресурсів».
Юні екологи звітували про просвітницьку роботу серед широких верств населення по захисту і збереженню довкілля, про участь у природоохоронних конкурсах і акціях.
Учасники агітбригад в своїх виступах продемонстрували власне бачення проблем рідного міста, села та можливість їх практичного вирішення, вказували не лише на забруднювачів навколишнього середовища, а й агітували негативних героїв турбуватись про навколишнє середовище.
Члени журі відзначили майстерність виконання учасників та визначили переможців – І місце посіла агітбригада Іванопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Зедений слід».
14 березня на базі Іванопільского будинку культури відбувся Районний конкурс серез закладів загальної середньої освіти на кращу екологічну агітбригаду за темою "Раціональне природокористування".
На виконання плану відділу освіти РДА, з метою удосконалення майстерності педагогів-організаторів, спрямованого на підвищення ефективності виховного процесу, надання методичної та практичної допомоги щодо удосконалення змісту, форм, засобів та методів роботи з організації виховної діяльності, 23.02.2018р. на базі Кіндратівської спеціалізованої школи пройшов семінар-практикум для педагогів-організаторів закладів освіти району на тему: «Роль інформаційно-комунікативних, медіа-освітніх технологій у формуванні національно-соціальних компетентностей особистості».
На семінарі був представлений досвід роботи педагога-організатора Кіндратівської СШ та керівника гуртка компютерної анімації РЦДЮТ Кущенко Е.Б. щодо можливостей та перспектив використання ІКТ технологій під час організації виховної роботи в закладі освіти.
Згідно плану семінару Едуардом Борисовичем були проведені майстер-класи щодо освоєння інтернет-ресурсу Google-calendar та створення медіа-продукту засобами веб-сервісу WIKI-WALL.
Працівниками РЦДЮТ були надані інформаційно-методичні рекомендацї щодо користування українськими пошуковими системами, використання інтернет-сервісів та веб-ресурсів при плануванні, структуруванні інформації, створенні інтерактивної презентації, роботи з фото та відео.
На прикінці семінару всі учасники були нагороджені сертифікатами за відвідування майстер-класів.
За результатами актетування щодо користі інформаційно-методичного та пратичного матеріалу, який був представлений на семінарі, всі педагоги-організатори дали позитивну відповідь.
Колодій (Масниця) – це проводи зими й очікування тепла, весняного сонця. 16 лютого театр пісні «Соколята» Костянтинівського раййонного Центру дитячої та юнацької творчості (керівник театру – Н.С.Зуйкова-Микитюк) для учнів Кіндратівської спеціалізованої щколи організували та провели захід, присвячений святкуванню Колодія.
Мокрий сніг під ногами не зупинив нікого – все село було на святі. Люди веселилися, співали, танцювали.
Нашкільному подвір*ї та у спортивній залі розвернулося справжнє гуляння. Уздовж тягнулися ряди виставок, із найрізноманітнішим асортиментом – від вишитої сорочки до млинців. Доречі млинці були напрочуд смачними. Найрізноманітніші начинки й форми – навіть ситий спокусився б, покуштувати хоч маленький шматочок.. Вони були, як завжди, незамінним атрибутом Колодія.
Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти, і змагання. Певна річ, не забули й про старовинні звичаї. Тож на святі були Зима і Весна, котрі сперечалися за право господарювати надалі. А ще, спалювали опудало, щоб швидше весна настала. А що вже дітлахам весело було! Конкурси та ігри нікого байдужим не залишили. І дарма, що погода видалася похмурою та морозною. Усім, хто був присутній на святі, було весело та тепло. Приємно було спостерігати за тим, як разом святкують і учні, й вчителі, й батьки. А у голові роїлися думки з приводу того, що саме так і повинно відбуватися, саме таким чином і передаються традиції, дух свого народу, що відроджується у нових поколіннях. Око милувало ще й вбрання учнів. Яскраві хустки, барвисті віночки, рясні спідниці та гаптовані кожушки - у дівчаток, дівчат; шапки-бирки, кожухи, а ще широкі шаровари – у хлопців! Щойно закінчилися ігри та змагання, виконані були обряди та спалений Колодій, як юрба ринула до щедро накритих столів. І малі, і дорослі цього дня наїлися смачних страв до несхочу. А серед поважних гостей, що ласували млинцями та варениками, були помічені: директор Кіндратівської СШ С.А.Кот; Голова батьківської ради школи А.В.Добродомова та інші.
наради для педагогів-організаторів на базі Новодмитрівського НВК
На виконання плану роботи відділу освіти райдержадміністрації та районного Центру дитячої та юнацької творчості, з метою удосконалення майстерності педагогів-організаторів, спрямованого на підвищення ефективності виховного процесу, надання методичної та практичної допомоги щодо удосконалення змісту, форм, засобів та методів роботи з організації виховної діяльності 02.02.2018 року на базі Новодмитрівського НВК було проведено нараду для педагогів-організаторів шкіл Костянтинівського району на тему: «Організація виховного простору у І півріччі 2018 року».
Директором РЦДЮТ Пелих М.Е. був оголошений рейтинг шкіл з виховної роботи за І семестр 2017-2018 н.р. та план роботи на І квартал 2018 року. Методистом РЦДЮТ Рудіченко С.М. було запропоновано обговорення питання стосовно спіпраці лідерів шкіл Костянтинівського району і Іллінівської ОТГ та створення нової структури «Школа Лідера: територія партнерства». Культорганізатор РЦДЮТ Шаповалова С.І. представила план районних масвих заходів на ІІ півріччя 2017-2018 н.р. та надала методичні рекомендації стосовно участі в районних та обласних конкурсах.
Після наради працівниками РЦДЮТ були проведені індивідуальні консультації стосовно участі шкіл в районних конкурсах (Марківська ЗОШ І-ІІІ ст.. та Куртівський НВК), роз’яснення показників рейтингу виховної роботи (Миколаївський та Софіївський НВК) та підготовки до районного семінару для педагогів-організаторів у березні місяці (Кіндратівська спеціалізована школа).
Победы Константиновского РЦДЮТ в областных конкурсах
Юные жители Константиновского района любят свою страну
Константиновский районный центр детского и юношеского творчества по итогам конкурса патриотичного календаря «Знай історію, плекай майбутнє» среди учебных заведений Донецкой области признан победителем в номинации «Найкращий патріотичний календар позашкільного навчального закладу».
Также РЦДЮТ получил диплом ІІ ступени и стал призером областного конкурса видеороликов «Національне виховання-майбутнє держави» в номинации «Найкращий відеоролік позашкільного навчального закладу».
По результатам І отборочного (заочного) этапа областной научно-практической конференции ученической и студенческой молодежи «Біологічні дослідження та винахідництво» для участия во ІІ финальном (очном) этапе, который состоится 10 февраля в Краматорской ОШ № 16, приглашены ряд школьников района.
Это Мария Оносова и Дарья Фоменко (Иванопольская СШ), Назар Макаренко и Богдан Бодерлан (Белокузьминовская ОШ), Елизавета Шишканова (Кондратовская СШ) и София Сердюченко (Софиевский УВК).
20 жовтня 2017 року в навчальних закладах Костянтинівського району відзначали 70-ті роковини масової депортації цивільного населення західноукраїнських областей в віддалені райони колишнього СРСР, що увійшла в історію під кодовою назвою операція «Захід».
Цього дня у всіх школах пройшов Єдиний інформаційний день на тему: «Операція “Захід”: пам’ятаймо задля нащадків». Для учнів в шкільних бібліотеках були проведені години історичної правди «Глибоке очищення: як це було» та відеолекторії «Рушив поїзд в далеку дорогу» (https://youtu.be/8QLoqS_0Xkg, https://youtu.be/gSDDohJoIa8). Також в під час заходу було проведено районну акцію «Квітка пам’яті» під час якої учасники навстановленому панно темного кольору, що обрисами нагадувало картографічну територію України, кріпитимуть на ньому символічну квітку.
30 вересня 2017 року в с. Білокузьминівка відбулося урочисте відкриття районного екологічно-туристичного фестивалю до Всеукраїнського Дня туризму. У рамках фестивалю було проведено І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Захід відбувся з метою патріотичного виховання учнівської молоді на засадах національної гідності, високої самосвідомості, активної громадської позиції, здорового способу життя, традицій українського народу з нагоди свята Дня захисника України та Всеукраїнської акції «Покрова Героїв».
На урочистій лінійці з вітальним словом до присутніх звернулись Виниченко Н.М., голова Костянтинівської райдержадміністрації, Оносов О.Л., голова Костянтинівської районної ради. Серед почесних гостей свята також були Ісаков О.Д., заступник голови райдержадміністрації, Лоцман В.І., заступник голови райдержадміністрації, Таранік Л.І., керівник апарату райдержадміністрації, Галушко О.І., генерал-отаман Бахмутської козацької паланки, представники Костянтинівського військового комісаріату, Збройних Сил України, голови сільських рад.
Програма військово-стортивної гри «Сокіл» («Джура»), що проходила на спортивному майданчику Білокузьминівської ЗОШ І-ІІІ ст., передбачала проведення таких змагань та конкурсів, як: «Впоряд», «Смуга перешкод», «Рятівник», «Відун», військово-спортивна естафета, «Таборування», «Лава на лаву» та «Перетягування линви».
У ході заходу також відбулася демонстрація авіа-моделювання, запуск повітряних зміїв, виготовлених учнями навчальних закладів району. Проведено конкурс на кращу шпаківню.
Підведення підсумків та закриття І етапу гри «Сокіл» («Джура») проходили на спортивному майданчику.
Переможцями у конкурсах та змаганнях гри стали:
ІІІ місце – Іллінівська СШ І-ІІІ ст.
ІІ місце – Зорянська СШ І-ІІІ ст.
І місце – Тарасівський НВК
Призери змагань отримали від організаторів заходу дипломи та кубки, а також були нагороджені подарунками. Для представників Збройних Сил України учасники гри підготували сувеніри.
Екологічно-туристичний фестиваль являється одним із найважливіших засобів патріотичного виховання молоді, формування громадянської свідомості, виховання здорової нації.
До уваги педагогів-організаторів Костянтинівського району й Іллінівської об'єднаної територіальної громади!
Спільне засідання науково-методичної комісіїї педагогів-організаторів навчальних закладів Костянтинівського району й Іллінівської об'єднаної територіальної громади відбудеться 30 серпня (середда) 2017 року на базі Новодмитрівського навчально-виховного комплексу. Початок о 09 год.00 хв. Доставка учасників засідання шкльними автобусами Новодмитрівського НВК від будівлі райдержадміністрації, залізничного вокзалу та центрального ринку м.Костянтинівка. Про час відправлення автобусу можна дізнатися у заступників директорів вашого навчального закладу.